Pro Arte Agencja Koncertowa impresariat artystów

B.R. Stylers (włochy)

dub

Zespół B. R. Stylers stworzony w 2000-ym roku w Pordenone - małym mieście w północno-wchodnich Włoszech, szybko zdobył uznanie wśród wielbicieli reggae w całej Europie. Ich bezkompromisowy dub wygrywany z uczuciem i precyzją na żywych instrumentach, nasączany potężnymi dawkami elektroniki, i liryzowany mocnym, bardzo kobiecym wokalem Micheli Greny, robi wrażenie nie tylko na znawcach gatunku.

Swoją karierę zaczynali w małych, nie zawsze legalnych klubach we Włoszech, Chorwacji, i w pobliskiej Słowenii, gdzie w grudniu 2002-ego roku udało im się znaleźć wydawcę dla swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego Dub Resonance.

Niezależne, ale wpływowe wydawnictwo Vinylmania Records z Lublany okazało się trafnym wyborem. Już niedługo potem zespół dostawał zaproszenia na poważne występy u boku takich artystów jak Revolutionary Dub Warriors, Zion Train, Mad Professor, Horace Andy, czy Lee Perry, którymi inspiracje wyraźnie czuć w muzyce B. R. Stylers. Co więcej, już kiedy w czerwcu 2003-ego roku ukazała się płyta Spirit of the Ancients słynnego brytyjskiego duetu Alpha & Omega, znalazły się na nim dwa remiksy bazujące na utworze One Island Dub z repertuaru B. R. Stylers przygotowane specjalnie na to wydawnictwo.

Niespełna półtorej roku po wydaniu Dub Resonance, zespół rozpoczął pracę nad singlem Over This Place, który swoim gościnnym udziałem namaścił sam niewątpliwy autorytet gatunku - Jah Free. Trasa promująca ten krążek, zatytułowana Over This Space Tour '2004, obejmowała między innymi dwa pamiętne występy w Polsce - na Reggae Dub Festiwalu w Bielawie i w sali kameralnej amfiteatru w Opolu. Jednym z ostatnich koncertów tej trasy był udział B. R. Stylers w festiwalu filmowym w Mediolanie.

Teraz, gdy gotowe jest już trzecie wydawnictwo: Dubbing From The Earth, zespół pracuje nad nowym programem koncertowym, z którym wyruszy w kwietniu, wraz ukazaniem się go na rynku i wiedziony miłymi doświadczeniami, nie zamierza ominąć naszego kraju...

B.R. Stylers występują w składzie:

 

  • Michela Grena - śpiew
  • Paolo B - gitara basowa
  • GP Ennas - bębny
  • Antonio Marchi - klawisze
  • Stefano Boscolo - inżynieria dźwięku