Pro Arte Agencja Koncertowa impresariat artystów

Andrzej Smolik

Po płycie Krawczyka przyszedł czas na prace nad kolejnym własnym albumem. Pierwszy singiel z drugiego 'Smolika'- 'Who told you' (z Miką) wyszedł 27 marca 2003. Znalazł się tam również utwór 'Youu' w wersji studyjnej (z Kasią Nowicką), 'Donja' z wokalem Jahiara Azima Iraniego i 'S-10' instrumentalny temat z filmu Marka Bukowskiego 'Sukces' do którego Andrzej napisał muzykę. Film wszedł na ekrany kin 4 kwietnia.
      24 kwietnia po kłopotach wydawniczych na rynku pojawia się druga solowa płyta Smolika, po raz kolejny nazywana 'Smolik'. Kilka dni wcześniej ukazała się limitowana wersja tej płyty opatrzona dodatkowo remixami. W nagraniach po raz kolejny wzięła udział Novika, Artur Rojek, Bogdan Kondracki, Waldemar Kasperkowiak. Do grona artystów wspierających Smolika dołączyła także Mika Urbaniak, Maciek Cieślak (Ścianka) oraz wokalistka zespołu Nun, Magda Kaspryszyn. Album zawiera 12 utworów.
      26 czerwca ukazuje się drugi singiel z płyty - 'Kremowa Rewolucja' na którym znalazły się remixy tego utworu.
      5 lipca Andrzej wystąpił w Sopocie na festiwalu Top/Trendy.

       Pod koniec jesieni Smolik został ponownie nominowany do MTV Music Awards, nagrodę i tym razem otrzymał jednak zespół Myslovitz. Kolejnym wyróżnieniem była nagroda miesięcznika Elle w kategorii Najbardziej Stylowa Gwiazda Muzyki.
      6 stycznia 2004 Smolik zostaje wyróżniony Paszportem Polityki za odnowienie polskiego popu, za twórcze podejście do muzyki klubowej, a także za kreatywną działalność producencką.
      19 stycznia ukazał się trzeci singiel z drugiego 'Smolika' - L.mine. Poza radiową wersją utworu na singlu znalazły się cztery remiksy, w tym jeden autora orginalnej wersji.
      9 marca - Smolik (nominowany w 2 kategoriach) odebrał Fryderyka w dziedzinie 'kompozytor roku'.
      23 maja Andrzej bierze udział w akcji Odnawiamy Nadzieję. Podczas finału akcji gośćie studia tvn wspomagali zbiórkę pieniędzy na remont Centrum Zdrowia Dziecka pełniąc dyżury telefoniczne pod specjalnym numerem audiotele. Parę dni później odbyło się rozdanie Superjedynek, Smolik nominowany był w kategorii Płyta dance.
       Pod koniec maja ukazuje się kolejna płyta Krzysztofa Krawczyka, w którą wkład miał Smolik. Tym razem było to już tylko napisanie muzyki do dwóch utworów.
      1 czerwca na warszawskim Torwarze miała miejsce premiera musicalu 'Bajlandia- inny wymiar bajki'. Współtwórcą muzyki do spektaklu był Andrzej.