Pro Arte Agencja Koncertowa impresariat artystów

Kto rąbnął 5 - tą klepkę?

"Kto rąbnął 5-tą klepkę?" to bardzo nietypowe przedstawienie jak na polskie realia. Połączenie starej szkoły kabaretowej z dużą dawką absurdalnego humoru zaserwowane w bardzo ciekawej, inteligentnej formie.Aktorzy już od pierwszych chwil nie pozwalają nam się nudzić.

  • bezczelne skecze
  • odjechane monologi
  • wariackie scenki
  • niepoważne piosenki

Kabaret Dżentelmenów „Stowarzyszenie Osób Mówiących Nie Na temat” z powodzeniem bawi polską publiczność już od 2003 roku. W jego składzie zaczynali m.in: Tomasz Sapryk, Przemysław Sadowski, Jacek Kawalec i Jan Wieczorkowski. Przedstawienie „Kto rąbnął 5-tą klepką” jest kolejną odsłoną kabaretu.

To kabaret teatralny lub jak kto woli teatr kabaretowy. Bliżej mu do teatru niż wielu innym grupom nadużywającym tej nazwy, bo wygłup Proszę Państwa to jeszcze nie kabaret. Tu naprawdę widać pracę autora, reżysera, kompozytora, scenografa no i oczywiście aktorów - dżentelmenów w składzie:

  • Tomasz Bednarek
  • Jacek Kopczyński
  • Jacek Lenartowicz
  • Tomasz Sapryk
  • Piotr Zelt

Oni wiedzą jak zagrać i co zagrać, dzięki tekstom Jana Kazimierza Siwka i pomysłom reżysera Arkadiusza Jakubika.

„Kto rąbnął 5-tą klepkę”, to polska odmiana angielskiego absurdu zbliżona - jak piszą recenzenci - do komików brytyjskiej grupy „Latający Cyrk Monthy Pytona”. Tu jak i tam pure nonsens wyśmiewa nonsensy rzeczywistości.

Fragment recenzji:Cechą znamienną wszystkich skeczy oraz piosenek grupy Stowarzyszenie Osób Mówiących Nie Na Temat jest prócz absurdu odrobina frywolnego humoru. Uważny widz na pewno zauważy nawiązania do skeczy "Monty Pythona", czasami aż zbyt duże. Ale na pewno nie psuje to świetnej atmosfery całego spektaklu, sprzyjającej ciągłym wybuchom śmiechu publiczności.Kabaret Dżentelmenów "Stowarzyszenie Osób Mówiących Nie Na Temat" gwarantuje półtoragodzinną dawkę świetnej zabawy. Dowcip serwowany na scenie jest skierowany do widza w praktycznie każdym wieku, aktorzy z doskonałym wyczuciem żonglują wieloma rodzajami humoru, naśmiewając się z mnóstwa postaci i postaw ludzkich. Spektakl jest miłą odskocznią od kabaretów serwowanych współcześnie, które coraz rzadziej dostarczają publiczności tak dużą dawkę inteligentnego, nie nachalnego humoru w jednej pigułce.Jeśli uważasz że czasami mówisz od rzeczy, z pewnością będziesz zachwycony "Stowarzyszeniem Osób Mówiącym Nie Na Temat"!

(Darek Łysyszyn
www.polibuda.info)

A więc bawmy się!
Nie myśląc co było wczoraj!
I
Co będzie jutro!