Ryczące dwudziestki

Zespół Ryczące Dwudziestki powstał wśród członków I Drużyny Wodnej bytomskiego Hufca ZHP w 1983 roku. Działalność naszego zespołu zainspirowana była wspólnymi zainteresowaniami żeglarstwem, wspólnymi rejsami, przygodami i tęsknotą za wolnością, jakiej iluzję daje widoczny dookoła horyzont.

Bez fałszywej skromności możemy się pochwalić, że „Ryczące Dwudziestki" są laureatami licznych nagród zdobytych na festiwalach piosenki żeglarskiej. Pierwszym naszym sukcesem było zdobycie II miejsca na festiwalu „Tratwa" w Katowicach jesienią 1983 roku. Piosenkami - laureatkami były wtedy Hiszpańskie Dziewczyny i Grenlandzcy Wielorybnicy. Nie chcemy tutaj wymieniać wszystkich nagród zdobytych przez zespół, lecz do najcenniejszych należy dwukrotnie otrzymane Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Shanties" w Krakowie (1984 i 1999), który jest największym w świecie festiwalem tego rodzaju muzyki.

Podstawowy repertuar zespołu oparty był o tradycyjne pieśni morza wykonane a cappella, bądź z towarzyszeniem gitar. Jednakże od 1989 roku styl i brzmienie zostało w znaczący sposób zmodyfikowane, a aranżacje i opracowania muzyczne zyskały nowy charakter, pragnęliśmy bowiem stworzyć nowe, niepowtarzalne i charakterystyczne brzmienie zespołu. Dążyliśmy do profesjonalnego opracowania szant, aby siermiężne dotąd miniatury przekazywać publiczności w nowej formie. Jednocześnie włączyliśmy do swojego repertuaru pieśni gospel.
  • 606 21 38 39
  • biuro@agencjaproarte.pl
© Agencja Pro Arte. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk