Kałe Jakha

Kałe Jakha ma w swojej historii wiele znaczących występów na estradach w Polsce i za granicą. Do takich niewątpliwie należy zaliczyć udział w: Międzynarodowym Spotkaniu Zespołów Romskich w Gorzowie Wielkopolskim ( 1997 i 2000 rok ). Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folklorystycznej w Lublinie ( 1995 rok ) oraz w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Kultury Romskiej "Ciechocinek 2000", gdzie został wyróżniony nagrodą publiczności a także w Festiwalu Narodów "Europa bez Granic" ( 2003 r).

Trzykrotnie zespół wyjeżdżał na Węgry na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Romskiej. Na Węgrzech nie jest wcale łatwo osiągnąć sukces ze względu na dużą konkurencję ze strony uzdolnionych Romów węgierskich i rumuńskich. Tymczasem w roku 1997 Kałe Jakha zajęła tam drugie miejsce, wzbudzając uznanie i podziw.

Nobilitacją dla zespołu był udział w XI Międzynarodowym Karnawale Cygańskim "Budapest 2000", organizowanym przez słynną budapesztańską stuosobową orkiestrę cygańską. Kałe Jakha otrzymała Honorową Nagrodą Festiwalu, która została wręczona w obecności Ambasadora RP w Budapeszcie.
  • 606 21 38 39
  • biuro@agencjaproarte.pl
© Agencja Pro Arte. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk